Fügöd, 2026. január-február

2 perc olvasás   |   Közzétéve: 2026.02.09. 21:44

Év elején Fügödön tovább folytatódtak a hátrányos helyzetű gyermekek felmérései az InDaHouse Hungary Egyesület együttműködésével. A BHRG Alapítvány önkéntes TSMT® terapeutái összesen 55 gyermeknél végeztek LongiKid® felmérést, a vizsgálatokat követően pedig javaslatokat tettek arra, hogyan tudják a szülők és az InDaHouse Hungary szakemberei játékokon keresztül támogatni a gyermekek fejlődését.

Köszönjük mindenkinek, aki részt vett a felmérések megvalósításában,
külön köszönet a vizsgálatokat végző szakembereknek:

– Csordásné Kékedi Henriett
– Hering Mónika
– Kerekes Glória
– Madács Anita
– Makkos Dalma
– Németh-Molnár Kata
– Németh-Zsofnyák Márta
– Porkolábné Szaniszló Márta
– Vajányi Orsolya

Köszönjük az InDaHouse Hungary csapatának azt a mindennapi jelenlétet is, amellyel évek óta támogatják a helyi családokat. A korábbi mérésekhez képest tapasztalható változások – a jobb figyelem, a könnyebb bevonódás, a közös játékokban való aktívabb részvétel – mind azt mutatják, hogy az a következetes, játékos jelenlét, amelyet az InDaHouse Hungary Egyesület képvisel, valódi hatással van a gyermekek mindennapjaira és későbbi esélyeire.

Ezek a tapasztalatok erősítenek meg bennünket abban, hogy a hátrányos helyzetű gyermekek esélyeiről nemcsak a terepen, hanem szakmai közösségben is beszélnünk kell. Ezért készülünk egy olyan konferenciára, amely kifejezetten ezekre a kérdésekre fókuszál: mit tehetünk együtt azért, hogy a támogatás időben, elérhető módon és hosszú távon jusson el a gyermekekhez.

Hiszünk abban, hogy a változás közös gondolkodással kezdődik.

Részletek és jegyvásárlás:

Továbbiak: ,